Ինչ է AirPay-ը և ինչպես օգտագործել այն
EasyPay-ը ներկայացնում է իր նոր վճարամիջոցը, որը վերջին մի քանի ամիսների ընթացքում, երկարատև աշխատանքի արդյունքում, ստեղծվել է մեր ծրագրավորողների կողմից։
COVID19-ի արդյունքում էլ ավելի կարևորվեց անկանխիկ փոխանցումների դերը վարակի տարածումը կանխելու նպատակով։ Մեր թիմը միտված է եղել ստեղծելու մի վճարատեսակ, որը կլինի գերարագ, պարզ և կբացառի կանխիկի օգտագործումը՝ նվազեցնելով շփումը գնումներ ու վճարումներ կատարելիս։ EasyWallet-ի նոր վճարամիջոցն է՝ AirPay-ը։
Ինչ է AirPay-ը
AirPay-ն ինովացիոն վճարման եղանակ է, որը տարածաշրջանում առաջինն ու միակն է։ AirPay-ի միջոցով վճարումներն իրականանում են բառացիորեն օդով, ինչը բացառիկ լուծում է վճարահաշվարկային ոլորտում։
AirPay-ով վճարում իրականացնելիս այլևս հարկավոր չէ տրամադրել սպասարկող աշխատակցին բանկային քարտ, հավաքել PIN կոդ կամ սկանավորել QR կոդ: Ընդամենը հեռախոսի միջոցով մի քանի հպումով կարելի է իրականացնել վճարումը։
Այս նորարարական վճարման միջոցով կարելի է իրականացնել վճարումներ մինչև 10 մետր հեռավորության վրա, քանի որ այն աշխատում է Bluetooth համակարգով։ Բոլոր փոխանցումները, վճարումները և գնումները կատարվելու են առանց որևէ միջնորդավճարի։
Ինչու՞ ընտրել AirPay վճարման եղանակը
AirPay-ով վճարելու առավելություններն են՝
• AirPay վճարատեսակը միակն է տարածաշրջանում։
• Փոխանցումներ կատարելիս AirPay-ի օգնությամբ բացառվում է շփումն ու կանխիկի օգտագործումը։
• Այն համարվում է ամենաապահով վճարման եղանակը վճարահաշվարկային ոլորտում։
• AirPay-ի միջոցով կարելի է իրականացնել վճարումներ բառացիորեն օդով։
• AirPay-ը թույլ է տալիս ստանալ և փոխանցել գումար մեկ ակնթարթում։
Ինչպես օգտագործել AirPay-ը
AirPay վճարամիջոցով փոխանցումներ և գնումներ իրականցնելու համար անհրաժեշտ է ներբեռնել EasyWallet էլ. դրամապանակը և անցնել նույնականացում՝ կցելով բանկային քարտ կամ անձնագիր/ID քարտ, որպեսզի AirPay դաշտն ակտիվանա։
Ինչպես օգտագործել AirPay-ը, եթե ցանկանում եք փոխանցել գումար
AirPay-ի միջոցով գումար փոխանցելու համար պարզապես հետևեք այս պարզ քայլերին․
1. Մուտք գործեք EasyWallet-ի գլխավոր դաշտ և սեղմեք «AirPay» կոճակը,
2. AirPay դաշտում սեղմեք «Փնտրել մոտակայքում» կոճակը։ Արդյունքում համակարգը կգտնի այն օգտատիրոջը, ով գումար ստանալու հայտ է ներկայացրել, ինչպես նաև կտեսնեք հայցվող գումարի չափը,
3. Ընտրեք վճարամիջոցը՝ կցված բանկային քարտերից որևէ մեկը կամ EasyWallet-ի հաշիվը, և սեղմեք վճարման կոճակը,
Այս երեք քայլերը կատարելուց հետո Ձեր գործարքը կհաստատվի։
Ինչպես օգտագործել AirPay-ը, եթե ցանկանում եք գումար ստանալ
AirPay-ի միջոցով գումար ստանալու համար պարզապես․
2. Սեղմեք «Ստանալ» կոճակի վրա,
3. Էկրանին կբացվի նոր դաշտ, որտեղ կարող եք լրացնել պահանջվող գումարի չափը և սեղմել «Ուղարկել հայցը» կոճակը,
Այս երեք քայլերը կատարելուց հետո համակարգը կհաստատի գործարքը վայրկյանների ընթացքում։
Հիշեցնենք, որ AirPay-ով վճարում իրականացնելու հնարավորություն տալիս է միայն EasyWallet էլ․ դրամապանակը։

Что такое AirPay и как его изпользовать
EasyPay представляет свой новый способ оплаты, который был разработан нашими программистами в результате длительной работы в течение последних нескольких месяцев.
Вследствие вспышки COVID19 люди стали отводить более важную роль безналичным переводам для предотвращения распространения вируса. Наша команда имела целью создать способ оплаты, который был бы сверхбыстрым, простым и исключал бы использование наличных, сокращая таким образом общение во время покупок и произведения платежей. Новый способ оплаты EasyWallet – это AirPay.
Что такое AirPay
AirPay – это инновационный способ оплаты, который в нашем регионе является первым и единственным в своем роде. Платежи посредством AirPay производятся буквально «по воздуху». Данный способ оплаты является исключительным решением в сфере платежно-расчетных систем.
При произведении платежей посредством AirPay больше нет необходимости предоставлять обслуживающему персоналу банковскую карту, набирать PIN-код или сканировать QR-код. С помощью вашего мобильного телефона всего лишь несколькими касаниями можно осуществить платеж.
Посредством данного инновационного способа оплаты можно производить платежи на расстоянии до 10 метров, так как AirPay работает посредством системы Bluetooth. Все переводы, платежи и покупки совершаются без каких-либо комиссий.
Почему следует выбрать AirPay?
Преимущества оплаты посредством данного инновационного способа:
• в нашем регионе AirPay единственный в своем роде;
• при осуществлении переводов посредством AirPay исключается общение и использование наличных;
• AirPay считается самым безопасным способом оплаты в сфере платежно-расчетных систем;
• посредством AirPay можно производить платежи буквально «по воздуху»;
• AirPay позволяет мгновенно получить и переводить денежные средства.
Как использовать AirPay
Для осуществления денежных переводов и покупок посредством инновационного способа оплаты AirPay необходимоскачать электронный кошелек EasyWallet и пройти верификацию, привязав банковскую кату или паспорт/ID-карту, чтобы активизировать поле AirPay.
Как использовать AirPay, если желаете перечислить денежную сумму.
Для перечисления суммы посредством AirPay необходимо всего лишь выполнить следующие простые шаги:
1. войдите на главную страницу EasyWallet и нажмите на кнопку «AirPay»;
2. в поле AirPay нажмите кнопку «Поиск поблизости», в результате чего система найдет пользователя, который сделал запрос на получение суммы, а также на экране появится размер затребованной суммы;
3. выберите метод оплаты: один из привязанных банковских карт или счет EasyWallet и нажмите кнопку «Оплатить»;
На экране откроется новое поле, где вы получите подтверждение от нашей системы.
Как использовать AirPay, если хотите получить денежную сумму.
Для получения денежных средств посредством AirPay просто:
2. нажмите на кнопку «Получить»;
3. на экране откроется новое поле, где можете ввести размер требуемой суммы и отправить запрос;
После чего ваш платеж будет подтвержден.
Выполняя вот эти простые шаги, можно мгновенно перечислять денежные средства.
Напомним, что возможность производить платежи посредством AirPay предоставляет только электронный кошелек EasyWallet.
Скачайте приложение EasyWallet в  Google Play  или  App Store  и совершайте быстрые и безопасные платежи!