Բանկային քարտի կցման պայմանները
Սույն էջը հանդիսանում է հրապարակյին պայմանագիր, որը կարգավորում է ԷՎՀ-ում հաճախորդ-քարտապանի կողմից բանկային քարտի կցման և դրա հետ կապված գործարքների իրականացման պայմանները:
1. Նկարագիր
Սույն օֆերտան նախատեսում է, որ ՀՀ ԿԲ կողմից լիցենզավորված առևտրային բանկի կողմից թողարկված քարտը կարող է կցվել EasyWallet ապրանքային նշանով շահագրոծվող էլեկտրոնային վճարային համակարգի հաշվառման հաշվին (այսուհետ նաև՝ հաշվառման հաշիվ)՝ հաշվի լիարժեք գրանցումն ապահովելու կամ գրանցված հաշվառման հաշվում վճարման աղբյուր ձևավորելու նպատակով: Բանկային քարտի կցումը կատարելուց հետո այն հասանելի է օգտագործման հաշվառման հաշվի վճարման տիրույթի հասանելի աղբյուրների ընտրության բաժնում և փաստացի օգտագործվում է ամեն անգամ հաշվառման հաշվից տվյալ բանկային քարտով գործարք կատարելու դեպքում։
2. Բանկային քարտիկցման պայմանը
Բանկային քարտը կարող է կցվել բացառապես քարտապանի կողմից՝ մեկանգամյա գաղտնաբառերի և անվտանգույան այլ միջոցների մուտագրմամբ կատարվող արտոնմամբ և հաստատմամբ: Քարտապանը պետք է ապահովի, որ բանկային քարտը կցելու գործընթացը իրականացվի ամբողջությամբ ճիշտ և ըստ սահմանված պայմանների:
3. Գործարքների իրականացում
Բանկային քարտը կցելուց հետո բոլոր գործարքները, որոնք կատարվում են տվյալ քարտի միջոցովէլեկտրոնայինդրամապանակի տիրույթից, համարվում են կատարված հաճախորդ-քարտապանի կողմից: Սա նշանակում է, որ հաշվառման հաշվից բանկային քարտի միջոցով կատարված բոլոր վճարումները, փոխանցումները և այլ ֆինանսական գործողությունները ճանաչվում են իրականացված հենց քարտապանի կողմից:
4. Բանկային քարտիկցմանժամկետը
Բանկային քարտը մնում է կցված հաշվառման հաշվին մինչև դրա ապակցումը կամ վավերականության ժամկետի սպառումը: Այսինքն, բանկային քարտը կմնա կցված հաշվառման հաշվին դրա վավերականության ժամկետում կամ կհեռացվի հաշվառման հաշվից հաճախորդ-քարտապանի նախաձեռնությամբ և համապատասխան գործողությունների կատրամամբ։ Այսինքն, բանկային քարտը չի զրկվում կցված լինելու կարգավիճակից մինչև վերոհիշյալ պայմաններից որևէ մեկի ի հայտ գալը:
5. Ռիսկերի բաշխում
Բոլոր ռիսկերը, որոնք կարող են ծագել հաշվառման հաշվի և/կամ քարտի հասանելիությունից երրորդ անձանց համար, ամբողջությամբ կրում է հաճախորդ-քարտապանը: Այսինք, եթե որևէ երրորդ անձի հասանելի են դառնում հաշվառման հաշվի մուտքի արտոնման և/կամ գործողություններ կատարելու համար անհրաժեշտ տվյալները և կատարվում են հաճախորդ-քարտապանի կամքին չհամապատասխանող գործարքներ, գործողություններ, ապա սույ պայմանների 3-րդ կետի համատեքստում տվյալ գործողությունների ցանկացած տեսակի ու ծավալի հետևանքի բեռն ու պատասխանատվությունը կրում է հաճախորդ-քարտապանը։
6. Այլ պայմաններ
61Սույն կանոնները կարող են միակողմանիորեն փոփոխվել Ընկերության կողմից` խմբագրված տարբերակը հրապարկելու միջոցով։
62 Սույն կանոնները և նկարագրված բոլոր գործողություններն ու հարաբերությունները կարգավորվումենՀՀգործողօրենսդրությամբ:Կողմերի միջևառաջացողվեճերը լուծվումեն բանակցությունների միջոցով, իսկ բանակցությունների միջոցով համաձայնության չգալու դեպքում վեճերի լուծումը կողմերից որևէ մեկի նախաձեռնությամբ կարող է ՀՀ օրենսդրությամբ սահմանվածկարգով հանձնվել իրավասու դատարանի քննությանը կամ Կողմերի միջև համապատասխան համաձայնության առկայության դեպքում՝ արտոնագրված հաշտարարի կամ արբիտրաժային տրիբունալի քննությանը:
63 Սույն կանոնները միանշանակ կերպով գործում են հաշվառման հաշվի օգտագործման ողջ ընթացքում՝ մինչև դրա ապաակտիվացումը կամ համակարգից հեռացումը։
Սույն պայմանների հաստատմամբ հաճախորդ-քարտապանը փաստում է, որկարդացել է, գիտակցում է, լիովին համաձայն է և անվերապահորեն ընդունում է վերոշարադրյալ պայմանները։

Условия прикрепления банковской карты
Данная страница представляет собой публичный договор, который регламентирует условия прикрепления банковской карты клиентом-держателем карты в ЭВС и проведения с ней операций.
1. Описание
Настоящаяоферта предусматривает, что карта, выпущенная коммерческим банком, имеющим лицензию ЦБ РА, может быть прикреплена к учетному счету системы электронных платежей под торговой маркой EasyWallet (далее также учетный счет) с целью обеспечения полной регистрации счетаилиформирования источника платежа на зарегистрированном учетном счете. После присоединения банковской карты она становится доступной в выборе доступных платежных источников домена учетной записи и фактически используется каждый раз при совершении транзакции по данной банковской карте с учетногосчета.
2. Условия прикрепления банковской карты
Банковская карта может быть привязана исключительно ее держателем с авторизацией и подтверждением путем ввода одноразовых паролей и других мер безопасности. Владелец карты должен убедиться, что процесс прикрепления банковской карты осуществляется полностью корректно и согласно указанным условиям.
3. Исполнение транзакций
После прикрепления банковской карты все операции, совершенные с использованием данной карты из домена электронного кошелька, считаются совершенными клиентом-держателем карты.Из указаного следует, что все платежи, переводы и другие финансовые операции, совершенные с регистрационного счета с использованием банковской карты, признаются осуществленными самим держателем карты.
4. Срок прикрепления банковской карты
Банковская карта остается привязанной к счету до тех пор, пока она не будетудалена или не истечет срок ее действия. Иными словами, банковская карта останется привязанной к учетному счету в течение срока ее действия или будет удалена с учетного счета по инициативе клиента-держателя карты и совершению соответствующих действий. То есть банковская карта не лишается прикрепленного статуса до появления любого из вышеперечисленных условий.
5. Распределение рисков
Все риски, которые могут возникнуть в результате доступа к расчетному счету и/или карте третьим лицам, полностью несет клиент-держатель карты. Иными словами, если какое-либо третье лицо получит доступ к данным, необходимым для доступа к учетной записи и/или совершения действий, а также будут совершены операции и действия, не соответствующие воле клиента-держателя карты, то в контексте пункта 3 настоящих условий бремя и последствия любого вида и объема данных действий несет клиент-держатель карты.
6. Другие условия
6.1 Настоящие правила могут быть изменены Компанией в одностороннем порядке путем публикации отредактированной версии.
6.2 Настоящие правила и все описанные действия и отношения регулируются действующим законодательством Республики Армения. Споры, возникающие между сторонами, разрешаются путем переговоров, а в случае недостижения соглашения путем переговоров разрешение споров может быть передано на рассмотрение компетентного суда в порядке, установленном законодательством РА, или при наличии соответствующего соглашения между Сторонами, на рассмотрение лицензированного посредника или арбитражного суда.
6.3 Настоящие правила применяются однозначно на протяжении всего использования учетной записи до ее деактивации или удаления из системы.
Одобряя данные условия, владелец карты клиента удостоверяет, что он прочитал, понял, полностью согласен и безоговорочно принимает изложенные условия.