Կարևոր․ կատարողական վարույթի մասին օրենքով նախատեսված սահմանափակումների մասին
ՀՀ օրենսդրության փոփոխության համաձայն՝ 2026 թվականի մայիսի 7-ից «Կատարողական վարույթի մասին» ՀՀ օրենքով նախատեսված սահմանափակումները կտարածվեն նաև էլեկտրոնային դրամապանակներում առկա դրամական միջոցների վրա։
Եթե ունենաս հարկադիր կատարման ենթակա ակտ, քո easywallet հաշվին առկա գումարը կարող է մասամբ կամ ամբողջությամբ արգելադրվել և/կամ բռնագանձվել։ Այս դեպքում դու կտեղեկացվես հավելվածում ծանուցման միջոցով։
——————————————————————————————————————
Ինչպես մարել պարտքը
Պարտքը մարելու համար անհրաժեշտ է easywallet հավելվածի «Պետական վճարումներ» բաժնից ընտրել «ՀՀ ԱՆ Հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայություն»-ը, լրացնել համապատասխան դաշտերն ու կատարել վճարումը։
Պարտքի մարումից հետո հաշվի ապաարգելադրումը կատարվում է ինքնաշխատ կերպով մեկ աշխատանքային օրվա ընթացքում։

Important: about restrictions under the law “On enforcement proceedings”
According to amendments to the legislation of the Republic of Armenia, starting from May 7, 2026, the restrictions under the RA Law “On enforcement proceedings” will also apply to funds held in digital wallets.
If there is an enforcement act against you, the funds available in your easywallet account may be partially or fully frozen and/or seized. In such cases, you will receive a notification in the app.
——————————————————————————————————————
How to repay the debt
To repay the debt, go to the “Governmental Payments” section in the easywallet app, select “Compulsory Enforcement Service MJ RA,” fill in the required fields, and complete the payment.