Հավանաբար դու էլ ես կյանքում գոնե մեկ անգամ ասել․ «Դե լա՜վ, գինի ո՞վ չի սիրում»։ Կարելի է ասել, որ գինի սիրում են շատերը, իսկ այս փոքր շտկումից պատկերը չի փոխվում․ գինին մարդուն ընկեր է դառնում հանգստի ժամին, ուրախությանը և երբեմն տխրության պահին։
Լավ, վատ բաներից չխոսենք։ Իսկ այ գինու կապը հանգստի ու ուրախության հետ մեզ դուր է եկել։ Այս պատճառով ուրախ ենք, որ Դիլիջանում կայանալու է DILIJAN WINE FEST 2023-ը, որը կմիավորի այդ երկուսը մեկ տեղում։ Շատ չսպասեցնելու համար ասենք․ փառատոնը տեղի է ունենալու օգոստոսի 5-ին ու 6-ին Դիլիջանի Աղասի Խանջյանի ամառանոցի տարածքում։ DILIJAN WINE FEST 2023-ը խոստանում է դառնալ անմոռանալի միջոցառում գինու բոլոր սիրահարների համար՝ միավորելով ավելի քան 30 յուրահատուկ գինեգործարաններ ու հայտնի ռեստորաններ Հայաստանից ու այլ երկրներից։
Այս երկու հագեցած օրերը կներկայացնեն հայկական գինեգործության հարուստ ավանդույթներն ու կներառեն գինիների հարուստ տեսականիով գինեգործների տոնավաճառ, գինու համտեսներ, վարպետաց դասեր, գինով նկարչություն ու երաժշտական ծրագիր, իսկ մնացածը կգաս, կիմանաս :)
EasyPay-ը միանում է DILIJAN WINE FEST 2023-ին որպես գլխավոր հովանավոր և այսպիսով ձգտում աջակցել տուրիզմի ու մարզային տնտեսության զարգացմանը նպաստող մշակութային միջոցառումներին։
Դե, իսկ հիմա գանք «ինչը՝ ինչպես»-ին․ փառատոնի Early Bird տեսակի տոմսերն արդեն վաճառքում են, և ամենամատչելի տոմսերը կարելի է ձեռք բերել միայն easywallet հավելվածի և EasyPay տերմինալների միջոցով մինչև հուլիսի 30-ը ներառյալ։ Իսկ easywallet հավելվածը կարելի է ձեռք բերել այստեղից։
Եթե ուզում ես պարզապես հանգստանալ կամ մի լավ պարել ու ուրախանալ, ծանոթանալ երկրի լավագույն գինեգործարաններին կամ մասնակցել վարպետաց դասերին ու գինով նկարչությանը, բոլոր տարբերակները տանում են դեպի Աղասի Խանջյանի ամառանոցի տարածք։
Շտապիր ձեռք բերել քո տոմսերը․ աչքդ թարթես, հուլիսի 30-ն է, մի անգամ էլ թարթես՝ օգոստոսի 5-ը։ Իսկ օգոստոսի 5-ին ու 6-ին մենք հենց քեզ ենք սպասում։ Մինչ հանդիպու՜մ։

EasyPay x DILIJAN WINE FEST 2023: долгожданный винный фестиваль
Ты, скорее всего, говорил(а) такое хотя бы раз в жизни: «Есть ли кто-нибудь, кто не любит вино?». Можно сказать, что вино любят многие, а эта небольшая поправка не меняет ситуацию: вино — друг человека в момент отдыха, веселья, а иногда и в момент грусти.
Ну ладно, не будем о плохом. Нам очень понравилось сочетание вина с отдыхом и весельем. Поэтому мы рады, что в Дилижане пройдёт DILIJAN WINE FEST 2023, который объединит эти два — отдых и веселье — в одном месте. Чтобы не дать тебе ждать слишком долго, скажем сразу: Фестиваль пройдёт 5 и 6 августа на территории виллы Агаси Ханджяна в Дилижане. DILIJAN WINE FEST 2023 обещает стать незабываемым событием для всех любителей вина, объединив более чем 30-и самобытных виноделен и известных ресторанов из Армении и других стран.
Эти два дня представят богатые традиции армянского виноделия и будут включать в себя ярмарку виноделов с богатым выбором вин, дегустацию вина, мастер-классы, сессии живописи вином и музыкальную программу, а об остальном узнаешь, как придёшь :)
EasyPay присоединяется к DILIJAN WINE FEST 2023 в качестве генерального спонсора и стремится поддерживать культурные мероприятия, которые способствуют развитию туризма и местной экономики.
Ну а теперь перейдём к «что – как»: билеты Early Bird на фестиваль уже в продаже, а самые доступные билеты можно приобрести только через приложение easywallet и терминалы EasyPay до 30 июля включительно. А приложение easywallet можно приобрести  здесь.
Если хочешь просто отдохнуть или хорошо потанцевать и повеселиться, познакомиться с лучшими винодельнями страны или поучаствовать в мастер-классах и в сессии живописи вином, все варианты ведут на территорию виллы Ханджяна.
Поторопись приобрести билеты: только моргнешь — и уже 30 июля, моргнешь ещё раз — 5 августа у двери. А 5 и 6 августа мы ждём именно тебя. До скорой встречи!