Հավանաբար դու էլ ես կյանքում գոնե մեկ անգամ ասել․ «Դե լա՜վ, գինի ո՞վ չի սիրում»։ Կարելի է ասել, որ գինի սիրում են շատերը, իսկ այս փոքր շտկումից պատկերը չի փոխվում․ գինին մարդուն ընկեր է դառնում հանգստի ժամին, ուրախությանը և երբեմն տխրության պահին։
Լավ, վատ բաներից չխոսենք։ Իսկ այ գինու կապը հանգստի ու ուրախության հետ մեզ դուր է եկել։ Այս պատճառով ուրախ ենք, որ Դիլիջանում կայանալու է DILIJAN WINE FEST 2023-ը, որը կմիավորի այդ երկուսը մեկ տեղում։ Շատ չսպասեցնելու համար ասենք․ փառատոնը տեղի է ունենալու օգոստոսի 5-ին ու 6-ին Դիլիջանի Աղասի Խանջյանի ամառանոցի տարածքում։ DILIJAN WINE FEST 2023-ը խոստանում է դառնալ անմոռանալի միջոցառում գինու բոլոր սիրահարների համար՝ միավորելով ավելի քան 30 յուրահատուկ գինեգործարաններ ու հայտնի ռեստորաններ Հայաստանից ու այլ երկրներից։
Այս երկու հագեցած օրերը կներկայացնեն հայկական գինեգործության հարուստ ավանդույթներն ու կներառեն գինիների հարուստ տեսականիով գինեգործների տոնավաճառ, գինու համտեսներ, վարպետաց դասեր, գինով նկարչություն ու երաժշտական ծրագիր, իսկ մնացածը կգաս, կիմանաս :)
EasyPay-ը միանում է DILIJAN WINE FEST 2023-ին որպես գլխավոր հովանավոր և այսպիսով ձգտում աջակցել տուրիզմի ու մարզային տնտեսության զարգացմանը նպաստող մշակութային միջոցառումներին։
Դե, իսկ հիմա գանք «ինչը՝ ինչպես»-ին․ փառատոնի Early Bird տեսակի տոմսերն արդեն վաճառքում են, և ամենամատչելի տոմսերը կարելի է ձեռք բերել միայն easywallet հավելվածի և EasyPay տերմինալների միջոցով մինչև հուլիսի 30-ը ներառյալ։ Իսկ easywallet հավելվածը կարելի է ձեռք բերել այստեղից։
Եթե ուզում ես պարզապես հանգստանալ կամ մի լավ պարել ու ուրախանալ, ծանոթանալ երկրի լավագույն գինեգործարաններին կամ մասնակցել վարպետաց դասերին ու գինով նկարչությանը, բոլոր տարբերակները տանում են դեպի Աղասի Խանջյանի ամառանոցի տարածք։
Շտապիր ձեռք բերել քո տոմսերը․ աչքդ թարթես, հուլիսի 30-ն է, մի անգամ էլ թարթես՝ օգոստոսի 5-ը։ Իսկ օգոստոսի 5-ին ու 6-ին մենք հենց քեզ ենք սպասում։ Մինչ հանդիպու՜մ։

You have probably said this at least once in your life: "Well, is there anyone who doesn't like wine?" It’s believed that many people like wine, and this small correction does not change the whole picture: wine is a friend to a person at the time of rest, fun, and sometimes at the time of sadness.
But let's not talk about the bad. We very much liked the idea of wine together with rest and fun. For this reason, we are happy that DILIJAN WINE FEST 2023 will be held, which will unite those two in one place. Without making you wait for too long, we’ll tell you this: the festival will take place on August 5 and 6 in the area of Khanjyan villa in Dilijan. DILIJAN WINE FEST 2023 promises to be an unforgettable experience for all wine lovers, uniting more than 30 unique wineries and famous restaurants from Armenia and other countries.
These two days will present the rich traditions of Armenian winemaking and will include a winemakers' fair with a rich selection of wines, wine tastings, masterclasses, painting with wine sessions, and a music program; you’ll learn about the rest on the spot :)
EasyPay joins DILIJAN WINE FEST 2023 as the general sponsor and strives to support cultural events that contribute to the development of tourism and the local economy.
Now let's come to the what and how: Early Bird tickets for the festival are already on sale, and the most affordable tickets can be purchased only through the easywallet app and EasyPay self-service payment kiosks until July 30, inclusive. What’s more, you can get the easywallet app  here.
If you just want to relax or dance and have fun, get to know the country's best wineries or participate in master classes and painting with wine sessions, all options lead to the Khanjian villa.
Hurry up to get your tickets! In the blink of an eye, it will be July 30, and then August 5 will follow. On August 5 and 6, we are waiting especially for you. See you soon!