ԻզիՓեյ ՍՊԸ-ն և «Եվրասիա միջազգային համալսարան»-ը կնքեցին «Փոխըմբռնման հուշագիր»
Ս․թ․մարտի 3-ին, Եվրասիա միջազգային համալսարանի Հանդիսությունների սրահում ԻզիՓեյ ՍՊԸ-ն և Եվրասիայի միջազգային համալսարանը կնքեցին փոխըմբռնման հուշագիր, որի շրջանակում հնարավոր կլինի`
- կազմել և իրականացնել համատեղ մագիստրոսական կրթական ծրագրեր
կազմակերպել և անցկացնել համատեղ գիտաժողովներ, սեմինարներ ու քննարկումներ
կազմակերպել հանդիպումներ ԻզիՓեյ ՍՊԸ-ի աշխատակիցների և բուհի ուսանողների ու դասախոսների միջև, ներգրավել աշխատակինցներին, որպես հրավիրյալ դասախոսներ
ընձեռել ուսանողներին ընկերությունում պրակտիկա անցնելու հնարավորություն
և այլն
Հուշագիրը նպատակ ունի նպաստել աշխատաշուկայում համալսարանի ուսանողների (շրջանավարտների) մրցունակության բարձրացմանը, ինչպես նաև խթանել համալսարանի ուսանողների իրազեկվածությանը՝ ֆինանսա-հաշվարկային ոլորտում, ֆինանսական ոլորտում նորագույն տեխնոլոգիաների կիրառման և նորամուծությունների ներդրումների մասին:
Համագործակցությունը կիրականացվիընկերության աշխատակիցների համար վերապատրաստման դասընթացների անցկացում, արտալսարանային դասընթացների համատեղ կազմակերպում, համալսարանի շրջանավարտների ստաժավորում անցնելու հնարավորության ընձեռում, համալսարանի ուսանողների՝ ծրագրով նախատեսված ուսումնաարտադրական պրակտիկայի անցկացում ընկերությունում, ընկերության կողմից համալսարանի ուսանողների համար բաց դասախոսությունների անցկացում:
ԻզիՓեյ ՍՊԸ-ի տնօրեն Միքայել Գաբրիելյանի կարծիքով՝ նմանատիպ համագործակցությունները կարևոր են, քանի որ կրթական հաստատությունների և վճարահաշվարկային կազմակերպությունների միջև ստեղծված ամուր կապը կնպաստի ավելի կիրթ ու գրագետ հասարակության ձևավորմանը, ինչպես նաև կնպաստի ֆինանսական գրագիտության բարձր մակարդակին։
«Այս համագործակցությունը ավելի մեծ պատկերի ստեղծման առաջին քայլն է։ Ֆինանսական գրագիտությունը ԻզիՓեյ ընկերության կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության կարևոր կոմպոնենտ է։ Մենք կշարունակենք համագործակցել ՀՀ տարբեր համալսարանների հետ և բաց ենք առաջարկությունների համար»։
«Որպես առաջատար ԲՈՒՀ, որը կարևորում է տեսական գիտելիքների համադրումը պրակտիկ հմտությունների զարգացման և գործնական աշխատանքների հետ, անչափ կարևորում է այս համագործակցությունը և նման առաջատար ընկերության հետ նոր մեկնարկը։ Մենք պատրաստակամ ենք մեր բոլոր ջանքերը ներդնել երկուստեք լավագույնս կկազմակերպելու ուսանողների և մեր աշխատակազմի համար նախատեսվող կրթական ծրագրերի լավագույնս իրականացման համար»,-ԵՄՀ ռեկտոր, աշխ․ գիտ․ դոկտոր, պրոֆեսոր Սուրեն Օհանյան։

EasyPay LLC signed a Memorandum of Understanding with Eurasia International University.
On March 3, Eurasia International University hosted an event, during which EasyPay LLC signed a Memorandum of Understanding with Eurasia International University. In the framework of the memorandum, it will be possible to:
Jointly compile and implement master's degree programs.
Jointly organize and host conferences, seminars, and discussions.
Jointly organize meetings between the employees of EasyPay LLC and university alumnus and lecturers to involve the staff as guest lecturers.
Give students the opportunity of an internship in the company.
The memorandum aims to increase the competitiveness of university students and alumni in the local market, as well as to raise awareness in the field of FinTech.
The cooperation will be carried out by conducting training courses for the company's employees, as well as by conducting internship programs for university students in EasyPay LLC and holding open lectures by the company for university students.
According to Mikael Gabrielyan, (CEO, EasyPay LLC), such collaborations are vital, as the strong connection established between educational institutions and the financial sector, will contribute to the formation of a more educated and literate society, as well as to a high level of financial literacy.
"This cooperation is the first step of our long journey. Financial literacy is an important component of EasyPay’s Corporate Social Responsibility. We will continue and are open to cooperating with different universities of Armenia, for a better future".
“As a leading Higher Educational Institution, which gives much importance to combining theoretical knowledge with practical skills development, we greatly value this cooperation with an outstanding company such as yours. We are expressing our willingness to put all our efforts into organizing the best educational programs to be successfully implemented both for our students and the faculty members” , said EIU Rector Suren Ohanyan, Doctor of Geographical Sciences, Professor.