ԻզիՓեյ ՍՊԸ-ն և «Եվրասիա միջազգային համալսարան»-ը կնքեցին «Փոխըմբռնման հուշագիր»
Ս․թ․մարտի 3-ին, Եվրասիա միջազգային համալսարանի Հանդիսությունների սրահում ԻզիՓեյ ՍՊԸ-ն և Եվրասիայի միջազգային համալսարանը կնքեցին փոխըմբռնման հուշագիր, որի շրջանակում հնարավոր կլինի`
- կազմել և իրականացնել համատեղ մագիստրոսական կրթական ծրագրեր
կազմակերպել և անցկացնել համատեղ գիտաժողովներ, սեմինարներ ու քննարկումներ
կազմակերպել հանդիպումներ ԻզիՓեյ ՍՊԸ-ի աշխատակիցների և բուհի ուսանողների ու դասախոսների միջև, ներգրավել աշխատակինցներին, որպես հրավիրյալ դասախոսներ
ընձեռել ուսանողներին ընկերությունում պրակտիկա անցնելու հնարավորություն
և այլն
Հուշագիրը նպատակ ունի նպաստել աշխատաշուկայում համալսարանի ուսանողների (շրջանավարտների) մրցունակության բարձրացմանը, ինչպես նաև խթանել համալսարանի ուսանողների իրազեկվածությանը՝ ֆինանսա-հաշվարկային ոլորտում, ֆինանսական ոլորտում նորագույն տեխնոլոգիաների կիրառման և նորամուծությունների ներդրումների մասին:
Համագործակցությունը կիրականացվիընկերության աշխատակիցների համար վերապատրաստման դասընթացների անցկացում, արտալսարանային դասընթացների համատեղ կազմակերպում, համալսարանի շրջանավարտների ստաժավորում անցնելու հնարավորության ընձեռում, համալսարանի ուսանողների՝ ծրագրով նախատեսված ուսումնաարտադրական պրակտիկայի անցկացում ընկերությունում, ընկերության կողմից համալսարանի ուսանողների համար բաց դասախոսությունների անցկացում:
ԻզիՓեյ ՍՊԸ-ի տնօրեն Միքայել Գաբրիելյանի կարծիքով՝ նմանատիպ համագործակցությունները կարևոր են, քանի որ կրթական հաստատությունների և վճարահաշվարկային կազմակերպությունների միջև ստեղծված ամուր կապը կնպաստի ավելի կիրթ ու գրագետ հասարակության ձևավորմանը, ինչպես նաև կնպաստի ֆինանսական գրագիտության բարձր մակարդակին։
«Այս համագործակցությունը ավելի մեծ պատկերի ստեղծման առաջին քայլն է։ Ֆինանսական գրագիտությունը ԻզիՓեյ ընկերության կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության կարևոր կոմպոնենտ է։ Մենք կշարունակենք համագործակցել ՀՀ տարբեր համալսարանների հետ և բաց ենք առաջարկությունների համար»։
«Որպես առաջատար ԲՈՒՀ, որը կարևորում է տեսական գիտելիքների համադրումը պրակտիկ հմտությունների զարգացման և գործնական աշխատանքների հետ, անչափ կարևորում է այս համագործակցությունը և նման առաջատար ընկերության հետ նոր մեկնարկը։ Մենք պատրաստակամ ենք մեր բոլոր ջանքերը ներդնել երկուստեք լավագույնս կկազմակերպելու ուսանողների և մեր աշխատակազմի համար նախատեսվող կրթական ծրագրերի լավագույնս իրականացման համար»,-ԵՄՀ ռեկտոր, աշխ․ գիտ․ դոկտոր, պրոֆեսոր Սուրեն Օհանյան։

ООО ИзиПей и Международный университет Евразия заключили «Меморандум о взаимопонимании»
3 марта настоящего года ООО ИзиПей и Международный университет Евразия в зале торжеств университета заключили меморандум о взаимопонимании, в рамках которого будет возможно:
составлять и осуществлять совместные магистерские образовательные программы
организовывать и осуществлять совместные конференции, семинары и обсуждения
устраивать встречи между сотрудниками ОООИзиПей и студентами ВУЗа и их преподавателями, задействовать сотрудников в качестве приглашенных лекторов
предоставлять студентам возможность проходить практику в компании
и т. д.
Целью меморандума является поднятие конкурентоспособности студентов (выпускников) университета на бирже труда, а также расширение их знаний в финансово-расчетной сфере, ознакомление с новейшими технологиями и нововведениями в финансовой сфере.
Сотрудничество подразумевает проведение курсов по повышению квалификации сотрудников компании,совместная организация внеаудиторных курсов, возможность для выпускников университета проходить стажировку, прохождение предусмотренной по программе учебно-производительной практики в компании, проведение открытых лекций сотрудниками компании для студентов университета.
По мнению руководителя ООО ИзиПей Микаела Габриеляна, такие сотрудничества очень важны, поскольку тесная связь между учебными заведениями и платежно-расчетными организациями повлияет на формирование образованного и грамотного общества, а также поднимет финансовую грамотность.
«Это сотрудничество еще только первый шаг к созданию чего-то глобального. Финансовая грамотность - это важная составляющая корпоративной социальной ответственности компании ИзиПей. Мы продолжим сотрудничать с разными университетами РА и открыты для новых предложений».
«Как ведущий ВУЗ, который считает важным сочетание теоретических знаний с развитием практических навыков и практической работой, мы очень ценим это сотрудничество и новый старт с такой передовой компанией. Мы готовы приложить все усилия, дабы наилучшим образом организовать проведение учебных программ для своих студентов и сотрудников»,-ректор МУЕ, докторгеографических наук, профессорОганян Сурен.