EasyPay ընկերությունը նվիրաբերել է 30 միլիոն դրամ Ռ.Հ.Յոլյանի անվան արյունաբանական կենտրոնին։
Դեռևս 2019 թվականի հունիսի 1-ից ԻզիՓեյ ընկերությունը պրոֆեսոր Ռ․Հ․Յոլյանի անվան արյունաբանական կենտրոնի հետ նախաձեռնել էր բարեգործական ծրագիր, որի շրջանակում ընկերությունն իր վճարային տերմինալներում ավելացրել է հանգանակության պատուհան։ Յուրաքանչյուր հաճախորդ վճարում կատարելուց հետո հնարավորություն ունի 10, 20, 30 դրամի միջոցով միանալու հանգանակությանը, որի շրջանակում հավաքված գումարը նվիրաբերվում է արյունաբանական կենտրոնին։
ՀՀ Առողջապահության նախարարության «Պրոֆ. Ռ.Հ.Յոլյանի անվան արյունաբանական կենտրոն» ՓԲԸ-ն Հայաստանում արյան համակարգի հիվանդությունների ախտորոշման և բուժման եզակի մասնագիտացված կենտրոն է: Կենտրոնն իրականացնում է արյան համակարգի չարորակ հիվանդություններով և արյունաբանական այլ ախտաբանություններով երեխաների և մեծահասակների լիարժեք ախտորոշում և բուժում՝ ժամանակակից լավագույն սարքավորումներով, միջազգային ուղեցույցներով, բուժական ծրագրերով և գործելակարգերով:
2022 թվականին ԻզիՓեյ ընկերությունն արդեն հասցրել է տեղակայել ավելի քան 3300 տերմինալ՝ Հայաստանի և Արցախի ողջ տարածքում։
Ընկերությունն իր տերմինալների միջոցով բջջային հեռախոսակապի վճարում կատարելիս՝ քաղաքացիներին հնարավորություն է ընձեռում իրենց վճարումներից ինքնակամ «10», «20» և «30» դրամ փոխանցել բարեգործական ֆոնդին։
2019 թվականից մինչ օրս նախաձեռնության շնորհիվ կատարվել է 30 միլիոն դրամի հանգանակություն։
ԻզիՓեյ ընկերության Մարքեթինգի բաժնի ղեկավար Տիգրան Պարսեղյանի կարծիքով՝ այս համագործակցությունը կարևոր է ոչ միայնՌ.Հ.Յոլյանի անվան արյունաբանական կենտրոնի, այլ նաև ԻզիՓեյ ընկերության համար։
«Յուրաքանչյուր կազմակերպություն պետք է հաշվի առնի, որ կարևոր է ոչ միայն օգուտը այլ նաև օգտավետությունը, հատկապես, երբ ընկերությունը ունի աջակցելու և օգնություն տրամադրելու հնարավորություն։ Մենք շնորհակալ ենք մերհազարավոր հանգանակողներին՝ ծրագրին միանալու և աջակցելու համար»։
Ծրագիրը դեռ շարունակվում է, ցանկացողները կարող են ամեն տերմինալային վճարման վերջում թողնել փոքրիկ օգնություն, այն վստահաբար հասնում է իր նպատակին։

Компания EasyPay пожертвовала 30 млн. драмов Гематологическому центру имени Р. О. Еоляна
Еще с 1 июня 2019 года компания EasyPay вместе с Гематологическим центром имени Р. О. Еоляна начали благотворительную акцию, в рамках которой компания добавила к своим платежным терминалам окно для сбора средств. Каждый клиент, после того как совершит платеж, имеет возможность присоединиться к сбору средств и пожертвовать 10, 20 или 30 драмов. Накопившаяся сумма идет на благотворительность гематологическому центру.
“Гематологический центр имени профессора Р.О. Еоляна” АОЗТ Министерства здравоохранения Республики Армения является единственным специализированным медицинским учреждением в Армении, занимающимся диагностикой и лечением заболеваний кровеносной системы. В центре проводится полноценная диагностика и лечение детей и взрослых со злокачественными и другими заболеваниями кровеносной системы, в соответствии с современными международными рекомендациями, лечебными программами и протоколами.
К 2022 году компания EasyPay уже успела установить более 3300 терминалов по всей территории Армении и Арцаха.
При оплате услуг сотовой связи компания предоставляет пользователям терминала возможность перевести 10, 20 или 30 драмов в благотворительный фонд - на добровольной основе.
С 2019 года было совершено пожертвований на сумму более 30 млн. драмов.
Руководитель отдела маркетинга EasyPay Тигран Парсегян считает, что это сотрудничество играет важную роль не только для Гематологического центра имени Р.О. Еоляна, но также и для компании.
«Каждая организация должна учитывать, что важна не только польза, но и полезность - особенно когда компания располагает ресурсами на поддержку и помощь. Мы благодарны нашим многотысячным пользователям за содействие».
Проект и сейчас продолжается: все желающие могут в конце каждого платежа через терминал сделать свой маленький вклад. Уверяем, что пожертвования послужат своему назначению.