EasyPay ընկերությունը նվիրաբերել է 30 միլիոն դրամ Ռ.Հ.Յոլյանի անվան արյունաբանական կենտրոնին։
Դեռևս 2019 թվականի հունիսի 1-ից ԻզիՓեյ ընկերությունը պրոֆեսոր Ռ․Հ․Յոլյանի անվան արյունաբանական կենտրոնի հետ նախաձեռնել էր բարեգործական ծրագիր, որի շրջանակում ընկերությունն իր վճարային տերմինալներում ավելացրել է հանգանակության պատուհան։ Յուրաքանչյուր հաճախորդ վճարում կատարելուց հետո հնարավորություն ունի 10, 20, 30 դրամի միջոցով միանալու հանգանակությանը, որի շրջանակում հավաքված գումարը նվիրաբերվում է արյունաբանական կենտրոնին։
ՀՀ Առողջապահության նախարարության «Պրոֆ. Ռ.Հ.Յոլյանի անվան արյունաբանական կենտրոն» ՓԲԸ-ն Հայաստանում արյան համակարգի հիվանդությունների ախտորոշման և բուժման եզակի մասնագիտացված կենտրոն է: Կենտրոնն իրականացնում է արյան համակարգի չարորակ հիվանդություններով և արյունաբանական այլ ախտաբանություններով երեխաների և մեծահասակների լիարժեք ախտորոշում և բուժում՝ ժամանակակից լավագույն սարքավորումներով, միջազգային ուղեցույցներով, բուժական ծրագրերով և գործելակարգերով:
2022 թվականին ԻզիՓեյ ընկերությունն արդեն հասցրել է տեղակայել ավելի քան 3300 տերմինալ՝ Հայաստանի և Արցախի ողջ տարածքում։
Ընկերությունն իր տերմինալների միջոցով բջջային հեռախոսակապի վճարում կատարելիս՝ քաղաքացիներին հնարավորություն է ընձեռում իրենց վճարումներից ինքնակամ «10», «20» և «30» դրամ փոխանցել բարեգործական ֆոնդին։
2019 թվականից մինչ օրս նախաձեռնության շնորհիվ կատարվել է 30 միլիոն դրամի հանգանակություն։
ԻզիՓեյ ընկերության Մարքեթինգի բաժնի ղեկավար Տիգրան Պարսեղյանի կարծիքով՝ այս համագործակցությունը կարևոր է ոչ միայնՌ.Հ.Յոլյանի անվան արյունաբանական կենտրոնի, այլ նաև ԻզիՓեյ ընկերության համար։
«Յուրաքանչյուր կազմակերպություն պետք է հաշվի առնի, որ կարևոր է ոչ միայն օգուտը այլ նաև օգտավետությունը, հատկապես, երբ ընկերությունը ունի աջակցելու և օգնություն տրամադրելու հնարավորություն։ Մենք շնորհակալ ենք մերհազարավոր հանգանակողներին՝ ծրագրին միանալու և աջակցելու համար»։
Ծրագիրը դեռ շարունակվում է, ցանկացողները կարող են ամեն տերմինալային վճարման վերջում թողնել փոքրիկ օգնություն, այն վստահաբար հասնում է իր նպատակին։

EasyPay donated AMD 30,000,000 to the The Hematology Center after Prof.R.H. Yeolyan
Back on June 1, 2019, EasyPay started a charity program with The Hematology Center after Prof.R.H. Yeolyan, within the framework of which the company added a fundraising window in its payment terminals. After making a payment, each customer has the opportunity to join the fundraiser through 10, 20, and 30 drams, within the framework of which the collected money is donated to the hematology center.
The Hematology Center after Prof.R.H. Yeolyan, Ministry of Health, Republic of Armenia, is a unique specialized medical institution dealing with the diagnosis and treatment of blood system diseases in Armenia. The center carries out a full-fledged diagnosis and treatment of children and adults with malignant and other blood system diseases using the new technologies, international guidelines, curative programs and practices.
From 2019 until today, thanks to the initiative, a fund of 30 million drams has been raised.
When making a mobile phone payment through its terminals, the company allows the citizens to voluntarily transfer "10", "20", and "30" drams from their payments to the charity fund.
According to Tigran Parseghyan, head of marketing at EasyPay, this cooperation is important not only for the The Hematology Center after Prof.R.H. Yeolyan but also for EasyPay.
"It is vital to acknowledge that the support and assistance provided by companies is key to shaping a conscious society. We are grateful to thousands of our donors for joining and supporting the program. ”
The initiative is still ongoing: everyone can make a small contribution at the end of each payment through the self-service payment terminal kiosks. The funds serve their mission.