Երևանում տեղի ունեցավ «Ապագայի առաջնորդներ» համաժողովը 70 աշակերտների մասնակցությամբ
Հունիսի 19-ին Երևանում կայացավ «Ապագայի առաջնորդներ» համաժողովը՝ «Համաշխարհային հնարավորություններ և մասնագիտական աճ» թեմայով։ Նախաձեռնությունն իրականացրեց «Դասավանդի՛ր հանուն Հայաստանի» կրթական հիմնադրամը՝ «Իզի Փեյ»-ի և Business Development Group-ի հետ սերտ համագործակցությամբ։
Համաժողովի նպատակն էր ստեղծել փորձի փոխանակման և նոր գաղափարների ձևավորման միջավայր պատանիների համար և օգնել նրանց գիտակից մասնագիտական կողմնորոշման մեջ։
Համաժողովը միավորեց ՀՀ մարզերի 8–12-րդ դասարանների շուրջ 70 առաջնորդ-աշակերտների։ Մասնակիցներն ունեցան քննարկումներ որակյալ կրթության, կայուն համայնքների, բնապահպանության և արժանապատիվ աշխատանքի մասին։ Նրանք նաև ներգրավվեցին world café ձևաչափի քննարկումներում և ծանոթացան փոփոխությունների վրա հիմնված ուսումնառության ծրագրերին։ Աշակերտները անդրադարձան ժամանակակից մասնագիտություններին, 21-րդ դարում պահանջվող առաջնորդի որակներին և արհեստական բանականության հնարավորություններին։ Համաժողովն ամփոփվեց «Իկիգայ և առաջնորդություն» ինքնաճանաչման վարժանքով։
«Իզի Փեյ»-ը իր գործընկերներ «Դասավանդի՛ր հանուն Հայաստանի» հիմնադրամի և Business Development Group-ի հետ զարգացնում է համագործակցությունը տարբեր ուղղություններով։ Կազմակերպությունները կարևորել են համաժողովի դերն իրենց սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի շրջանակում։

В Ереване состоялся форум «Лидеры будущего» с участием 70 учеников
19 июня в Ереване состоялся форум «Лидеры будущего» на тему «Глобальные возможности и профессиональный рост». Инициатива была реализована образовательным фондом Teach For Armenia в тесном сотрудничестве с EasyPay и Business Development Group.
Цель форума заключалась в том, чтобы создать для подростков площадку для обмена опытом и генерации новых идей, а также помочь им в осознанном выборе будущей профессии.
Форум объединил около 70 учеников-лидеров 8–12 классов из областей Республики Армения. Участники провели дискуссии о качественном образовании, устойчивом развитии общин, экологии и достойном труде. Они также были вовлечены в обсуждения в формате «world café» и ознакомились с программами обучения, основанными на изменениях. Ученики затронули темы современных профессий, качеств лидера, востребованных в XXI веке, и возможностей искусственного интеллекта. Форум завершился упражнением на самопознание «Икигай и лидерство».
EasyPay совместно со своими партнёрами — фондом Teach For Armenia и Business Development Group — развивает сотрудничество в различных направлениях. Компании отметили важную роль форума в рамках своих программ социальной ответственности.