EasyPay-ի 2025 թվականը՝ պարզ ու համառոտ
Այսօր ամփոփում ենք մեր 2025-ը, խոսում տարվա կարևոր նորությունների, ձեռքբերումների ու համագործակցությունների մասին։
Այս տարին նշանակալից էր մի քանի առումով․
Ստեղծեցինք easyevents-ը
Մայիսին մենք թողարկեցինք easyevents-ը, որը հարթակ է և՛ միջոցառումներ փնտրող մարդկանց, և՛ միջոցառումների կազմակերպիչների համար։ Մենք դարձանք ոչ միայն մի շարք միջոցառումների տոմսերի մատակարարը, այլև՝ գործընկերը։
Մայիսի 25-ին տեղի ունեցավ Rambalkoshe-ի Save the Vinyl միջոցառումը, որին ելույթ ունեցան ինչպես միջազգային, այնպես էլ հայաստանյան մի շարք սիրված արտիստներ։ easyevents-ը միջոցառման տոմսերի վաճառքի միակ հարթակն էր։
Հուլիսի 13-ից 20-ը Երևանում անցկացվեց «Ոսկե ծիրան» 22-րդ միջազգային կինոփառատոնը, որի ֆինանսական գործընկերն էր EasyPay-ը, իսկ easywallet-ի easyevents հարթակում հասանելի էին բոլոր ֆիլմերի տոմսերը։
Միջոցառումները նաև սպորտային էին․ սեպտեմբերի 14-ին տեղի ունեցավ «ՎՄՀ Վանաձորի կիսամարաթոն 2025»-ը, որի գործընկերն էր EasyPay-ը, իսկ տոմսերը կրկին հասանելի էին easyevents-ում։ Միանալով բարեգործական վազքին՝ մասնակիցները ոչ միայն տարածում էին առողջ ու ակտիվ կենսակերպի գաղափարը, այլև աջակցում էին «Վահե Մելիքսեթյան» հիմնադրամի կրթաբժշկական ծրագրերին։
Տարին շարունակվեց ընտանեկան միջոցառումներով, ինչպիսին էր սեպտեմբերի 20-ին կայացած Air Fest VI փառատոնը` նվիրված փոքր ավիացիայի, օդային մարզաձևերի ու զբոսաշրջության զարգացմանը։ EasyPay-ը փառատոնի բացառիկ ֆինանսական գործընկերն էր։
easyevents տոմսերի հարթակում տեղ են գտել նաև շատ այլ միջոցառումներ, որոնց մասին կարող ես կարդալ մեր՝ նախկինում արված գրառումներում։
Բացեցինք նոր մասնաճյուղ
Նոյեմբերին բացվեց EasyPay-ի՝ Գյումրիում առաջին մասնաճյուղը Սպանդարյան 24ա հասցեում։ Ի դեպ, սա մեր առաջին մասնաճյուղն է մայրաքաղաքից դուրս։
Կնքեցինք հուշագրեր
Սեպտեմբերին EasyPay-ը ուրախությամբ միացավ Մատենադարանի արդիականացման ծրագրին․ ընկերության աջակցությամբ Մատենադարանի ցուցասրահներում շուտով կներդրվի տեղեկատվական նոր համակարգ աուդիոուղեցույցների տեսքով։ Հայերենով ու օտար լեզուներով աուդիոուղեցույցները հնարավորություն կտան այցելուներին ծանոթանալ ցուցադրվող նմուշների բովանդակությանը՝ առանց զբոսավարի ուղեկցության։
Հոկտեմբերի 30-ին Հայաստանի եվրոպական համալսարանի հետ կնքեցինք համագործակցության հուշագիր, որով կշարունակենք ուսանողների համար իրականացնել ուսումնական և գործնական ծրագրեր՝ մասնագիտական սեմինարներ, վարպետաց դասեր, ուսանողների պրակտիկա և կադրերի համալրում EasyPay-ում։
Իսկ դեկտեմբերի 22-ին ստորագրեցինք համագործակցության հուշագիր «Դասավանդի՛ր հանուն Հայաստանի» կրթական հիմնադրամի հետ՝ նպատակ ունենալով խթանել հասարակության ներգրավվածությունը կրթական նախաձեռնություններում։ Այժմ easywallet-ի օգտատերերը կարող են նվիրատվություններ կատարել հիմնադրամի օգտին պարզ եղանակով՝ հավելվածի վճարման էջում սեղմելով easydonation կոճակը և ընտրելով կամ մուտքագրելով գումարի նախընտրելի չափ։
Հիմնադրամի հետ մեր համագործակցությունը սկսվել է դեռ 2021 թ․-ից։ EasyPay-ի աջակցությամբ Ուսուցիչ-առաջնորդները դասավանդել և կրթական ծրագրեր են իրականացրել մի շարք համայնքներում՝ Կոտայքի մարզի Հատիս համայնքում, Արագածոտնի մարզի Ծաղկահովիտ համայնքում, իսկ այժմ՝ Կոտայքի մարզի Զառ համայնքում։
Ընդլայնեցինք համագործակցությունը BDG-ի հետ
Մենք շարունակեցինք մեր և Business Development Group-ի երկարատև համատեղ աշխատանքը և մեկնարկեցինք ֆինանսական ոլորտի մի շարք դասընթացներ։
Ի դեպ, BDG-ի բոլոր դասընթացների համար գործում է քեշբեք՝ easywallet-ով տեղում կատարված QR վճարումների դեպքում։
Այս տարի BDG-ի հետ թողարկեցինք նաև ֆինանսական գրագիտության հոլովակների շարք հետևյալ թեմաներով՝ ֆինանսական խարդախություններ, պարտք ու վարկ, փողի ժամանակային արժեք ու գնաճ, փաստացի ու անվանական տոկոսադրույքներ և բարդ տոկոս, անվտանգության ֆոնդ, խնայողություններ ու ներդրումներ և բյուջեի պլանավորում։
Դարձանք հիմնադիր անդամ
Ապրիլին EasyPay-ը դարձավ FinTech Armenia ասոցիացիայի հիմնադիր անդամ։ Fintech Armenia-ի նպատակն է նպաստել տարածաշրջանում ֆինանսական տեխնոլոգիաների զարգացմանը և թվային նորարարությունների ներդրմանը։ Մհեր Գալստյանը, Արմեն Վիրաբյանը, Սուրեն Օհանովը և Տիգրան Պարսեղյանը միացել են ասոցիացիային որպես դեսպաններ և իրենց ներդրումը կունենան Վճարումների վերափոխման աշխատանքային խմբի գործունեության մեջ։
Մենք խոսեցինք 2025-ի՝ մեզ համար ամենակարևոր իրադարձությունների մասին։ Հուսով ենք՝ դու նույնպես ուրախությամբ ես հիշում քո 2025-ը։

Итоги EasyPay на 2025 год: просто и коротко о главном
Сегодня мы подводим итоги нашего 2025 года, говорим о важных новостях, достижениях и сотрудничествах.
Этот год был значимым в нескольких аспектах:
Мы запустили easyevents
В мае мы запустили easyevents — платформу для тех, кто ищет мероприятия, а также для тех, кто их организовывает. Мы стали не просто поставщиком билетов на ряд событий, но и их полноценным партнером.
25 мая состоялось мероприятие Save the Vinyl от Rambalkoshe, на котором выступили как международные артисты, так и ряд любимых исполнителей из Армении. easyevents стал эксклюзивной платформой по продаже билетов на это событие.
С 13 по 20 июля в Ереване прошел 22-й международный кинофестиваль «Золотой абрикос», финансовым партнером которого выступила компания EasyPay, а билеты на все фильмы были доступны на платформе easyevents в приложении easywallet.
События охватывали и спортивную сферу: 14 сентября прошел «Ванадзорский полумарафон ВМФ 2025», партнером которого выступила компания EasyPay, а билеты вновь были доступны на easyevents. Присоединившись к благотворительному забегу, участники не только популяризировали идею здорового и активного образа жизни, но и поддержали образовательно-медицинские программы фонда «Ваге Меликсетян».
Год продолжился семейными мероприятиями, такими как фестиваль Air Fest VI, прошедший 20 сентября и посвященный развитию малой авиации, воздушных видов спорта и туризма. EasyPay выступил эксклюзивным финансовым партнером фестиваля.
На платформе easyevents также было представлено множество других мероприятий, о которых вы можете прочитать в наших предыдущих публикациях.
Открыли новый филиал
В ноябре по адресу ул. Спандаряна, 24а открылся первый филиал EasyPay в Гюмри. Кстати, это наш первый филиал за пределами столицы.
Подписали ряд меморандумов
В сентябре EasyPay с радостью присоединился к программе модернизации Матенадарана: при поддержке компании в выставочных залах скоро будет внедрена новая информационная система аудиогидов. Аудиогиды на армянском и иностранных языках позволят посетителям ознакомиться с экспонатами самостоятельно, без сопровождения экскурсовода.
30 октября мы подписали меморандум о сотрудничестве с Европейским университетом Армении. В рамках этого партнерства мы продолжим реализацию образовательных и практических программ для студентов: профессиональных семинаров, мастер-классов, стажировок и пополнения штата EasyPay новыми кадрами.
А 22 декабря был подписан меморандум о сотрудничестве с образовательным фондом "Преподавай, Армения" с целью повышения вовлеченности общества в образовательные инициативы. Теперь пользователи easywallet могут легко совершать пожертвования в пользу фонда: достаточно нажать кнопку easydonation на странице оплаты в приложении и выбрать или ввести желаемую сумму.
Наше сотрудничество с фондом началось ещё в 2021 году. При поддержке EasyPay Учителя-лидеры преподавали и реализовывали образовательные программы в ряде общин: в селе Атис Котайкской области, селе Цахкаовит Арагацотнской области, а в настоящее время — в селе Зар Котайкской области.
Расширили партнёрство с BDG
Мы продолжили нашу многолетнюю совместную работу с Business Development Group и запустили ряд курсов в финансовой сфере.
Кстати, на все курсы BDG действует кешбэк при оплате на месте через QR-код в приложении easywallet.
В этом году совместно с BDG мы также выпустили серию видеороликов по финансовой грамотности на следующие темы: финансовое мошенничество, долги и кредиты, временная стоимость денег и инфляция, фактические и номинальные процентные ставки и сложные проценты, фонд безопасности, сбережения и инвестиции, а также планирование бюджета.
Вошли в число членов-основателей
В апреле EasyPay стала членом-основателем ассоциации FinTech Armenia. Цель FinTech Armenia — способствовать развитию финансовых технологий и внедрению цифровых инноваций в регионе. Мгер Галстян, Армен Вирабян, Сурен Оганов и Тигран Парсегян присоединились к ассоциации в качестве амбассадоров и внесут свой вклад в деятельность рабочей группы по трансформации платежей.
Мы рассказали о самых важных для нас событиях 2025 года. Надеемся, что ты тоже с радостью вспоминаешь свой 2025-й.