2024-ը մոտեցավ իր ավարտին։ Երբեմն թվում է, թե ամեն տարին նախորդի պես է անցնում, բայց այսօր, երբ միասին հետադարձ հայացք գցենք այս տարի կատարված իրադարձությունների վրա, 2024-ը կկարողանանք տարբերվող համարել։
Արի միասին ամփոփենք EasyPay-ի 2024-ը, որի ինչ-որ փուլում, ինչ-որ պահի դու ունեցել ես քո կարևոր ներդրումը։
Նոր ծառայություններ, նոր համագործակցություններ
2024-ին մենք ընդլայնեցինք Ռուսաստանից Հայաստան փոխանցումների հնարավոր տարբերակները, որոնց շնորհիվ այժմ հնարավոր է easywallet հաշվին ստանալ դրամական փոխանցումներ ռուսական երեք խոշոր բանկերից։
Ոչ պակաս պահանջված՝ easywallet-ով Հայաստանից Ռուսաստան փոխանցումների համար սկսեցինք համագործակցել ռուսական 20 բանկերի հետ։ Ցավոք, օրենսդրական մարտահրավերների արդյունքում ստիպված եղանք դադարեցնել գործընթացը։ Սակայն շարունակեցինք աշխատել նոր լուծում առաջարկելու ուղղությամբ և տարեվերջին ունեցանք առաջին ռազմավարական գործընկերային համագործակցությունը Տ-Բանկի հետ, որը հնարավոր է դարձնում easywallet-ից Տ-Բանկ հեռախոսահամարի մուտքագրմամբ փոխանցումները։ Ապագայում նոր համագործակցություններ կծնվեն, և գործընկեր բանկերի թիվը կավելանա։
Տարին արդյունավետ էր ոչ միայն ռուսական, այլև հայկական բանկերի հետ գործընկերության տեսանկյունից․ EasyPay-ի և Evocabank-ի միջև համագործակցության արդյունքում easywallet-ով արդեն հնարավոր է ստանալ արագ վարկեր, իսկ Ameriabank-ի հետ համագործակցությունը թույլ է տալիս բանկի հաճախորդ չհանդիսացող օգտատերերին պատվիրել Ամերիայի անվճար քարտ easywallet-ով։
EasyPay-ը նաև միացավ Իդրամի բաց QR-ին, ինչը նշանակում է, որ easywallet-ի օգտատերերը կարող են սքանավորել 22,500+ վաճառակետերում տեղադրված Իդրամի QR կոդը easywallet-ով և կատարել պարզ վճարումներ։
Վերջինը, բայց ոչ պակաս կարևորը․ 2024-ին easywallet-ի վճարման էջում ավելացավ easydonation գործառույթը։ Սեղմելով կոճակը՝ դու կարող ես մուտքագրել գումարի քո նախընտրած չափն ու նվիրաբերել այն Հայաստանի երեխաների առողջության հիմնադրամին։
Ամենակարևորներից․ կրթություն
Ինչպես նկատելի է, այս տարվա համագործակցությունները չեն սահմանափակվել միայն ֆինանսական ոլորտում գործունեությամբ։ Քանի որ կրթությունը EasyPay-ի կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերում առանցքային տեղ է զբաղեցնում,
- մենք տարին սկսեցինք Տնտեսագիտական միջազգային օլիմպիադայի հանրապետական փուլի հովանավորմամբ,
- որին հետևեց ԿարդաLove գրքի փառատոնի գլխավոր հովանավորությունը,
- մեկնարկեցինք INTERNSHIP@EasyPay փորձնակության ծրագիրը․ ընտրեցինք 500-ից ավելի դիմորդներից 10-ին, ովքեր անցան երկամսյա փորձնակություն տարբեր ստորաբաժանումներում, իսկ նրանցից 6-ը ընդունվեցին աշխատանքի մեր ընկերությունում,
- հաստատեցինք ռազմավարական գործընկերություն Business Development Group-ի հետ,
- ինչպես նաև Armenian Code Academy-ի հետ մեկնարկեցինք «Ֆինանսական գրագիտություն» անվճար դասընթացը,
- մենք նաև դարձանք NeurOn Talks-ի՝ ուղեղի և նեյրոճկունության մասին Հայաստանում առաջին համաժողովի վճարային համակարգի գործընկերը,
- Talent Connect մասնագիտական կողմնորոշման ֆորումի գործընկերը,
- և Silicon Mountains 2024 Shirak համաժողովի ու Silicon Mountains 2024 տեխնոլոգիական գագաթնաժողովի ֆինտեխ գործընկերը,
- գնացինք Կահիրե և մեր տաղավարի դռները բացեցինք Seamless North Africa միջոցառմանը, որը միջազգային ֆինտեխ ընկերությունների հետ փորձի փոխանակման հրաշալի հնարավորություն էր,
- իսկ տարեվերջին աջակցեցինք Ջերմուկի Թումո տուփի բացմանը։
Կրթական տարբեր ծրագրերի աջակցելու խիտ գրաֆիկին զուգահեռ՝ չէր կարելի չմտածել ժամանցի մասին։
Ժամանց ու արվեստ
Տարին լի էր այս երկուսով․ EasyPay-ի աջակցությամբ ու մասնակցությամբ և Rambalkoshe-ի նախաձեռնությամբ տեղի ունեցավ musæum-ը՝ ժամանակավոր թանգարանի ձևաչափով ցուցադրությամբ։ Ուրախ էինք նաև լինել տարածաշրջանի միակ կոկտեյլային փառատոնի՝ Yerevan Cocktail Week 2024-ի գործընկերը և ամենամատչելի տոմսերի մատակարարը։
2024-ին մենք ստաձնեցինք Գյումրիի Բարեկամության զբոսայգու հովանավորությունը՝ դառնալով այգու ֆինտեխ գործընկերը։ Միացանք մի շարք նախաձեռնությունների, այդ թվում՝ Բարեկամության բարեգործական վազքին և Euro 2024-ի՝ մեծ էկրանին ցուցադրությանը։ Ի դեպ, զբոսայգում ձմեռային ժամանցի համար easywallet-ով վճարելիս այժմ զեղչեր են գործում։
Կարևորելով սպորտը՝ այս տարի EasyPay-ը նաև դարձավ Հայաստանի հանդբոլի ֆեդերացիայի տիտղոսային հովանավորը։ Իսկ կարևորելով տուրիզմն ու մարզային տնտեսությունը՝ EasyPay-ը TimeTo-ի հետ կազմակերպեց DILIAN WINE FEST 2024-ը գինու սիրահարների համար։ Կազմակերպված խաղարկության արդյունքում երեք մասնակիցներ ստացան դեպի Մոնտենեգրո ուղևորության տոմսեր։
Ուղևորվենք մեր մրցանակներն ընդունելու։
Միջազգային մրցանակներ
Մենք ուրախանում ենք հերթական մրցանակը շահելիս և ուզում ենք համեստաբար թվարկել մեր հաղթանակները։
2024-ին EasyPay-ը պարգևատրվեց The Global Economics-ի կողմից երկու անվանակարգում՝ «Ամենաարագ զարգացող ֆինտեխ ընկերությունը Հայաստանում 2024» և «Սոցիալապես ամենապատասխանատու ֆինտեխ ընկերությունը Հայաստանում 2024»։
easywallet օնլայն դրամապանակի համար ընկերությունը հաղթեց նաև Global Business Outlook Awards-ի «Ամենաարագ զարգացող թվային դրամապանակը Հայաստանում 2024» անվանակարգում։ Իսկ Corporate Vision ամսագրի կողմից վերջերս արժանացավ «Ինքնասպասարկման ամենանորարարական վճարային տերմինալ Ասիայում 2024» մրցանակին Global Business Awards-ի շրջանակում։
Այսպիսի բաներ։
Այսպես էլ մեծացանք
2024-ին մեր ընկերության տասնամյակն էր․ այն ընկերության, որը մեր ու մեր հաճախորդների, գործընկերների ու աշխատակիցների միջև է, և որի շնորհիվ այսքան շատ ծրագրեր իրականություն դարձան։
Ահա թե ինչքան տարբեր ու տարբերվող է անցել մեր 2024-ը։ Շնորհակալ ենք, որ մեզ հետ ես եղել, ու ուրախ ենք քեզ հետ սկսել 2025-ը։

2024 год подошел к концу. Иногда кажется, что каждый год проходит как предыдущий, но сегодня, когда мы вместе оглянемся на события этого года, мы сможем назвать 2024 год особенным.
Давай вместе подведем итоги 2024 года для EasyPay, в которых на каком-то этапе, в какой-то момент у тебя был важный вклад.
Новые услуги, новые партнерства
В 2024 году мы расширили возможности денежных переводов из России в Армению, благодаря чему теперь можно получать переводы на с четeasywallet из трех крупных российских банков.
Не менее востребованными стали переводы из Армении в Россию с помощью easywallet. Мы начали сотрудничество с 20 российскими банками для упрощения этих операций. Однако из-за законодательных ограничений процесс пришлось временно приостановить. Тем не менее, мы продолжили работать над новыми решениями и в конце года заключили первое стратегическое партнерство с Т-Банком, которое позволяет осуществлять переводы с easywallet на Т-Банк по номеру телефона. В будущем планируется расширение сотрудничества и увеличение числа партнерских банков.
Год был продуктивным не только с точки зрения партнерства с российскими, но и с армянскими банками. В результате сотрудничества между EasyPay и Evocabank-ом уже можно получить быстрые кредиты с помощью easywallet, а сотрудничество с Ameriabank-ом позволяет пользователям, не являющимся клиентами банка, заказать бесплатную карту Ameriabank с easywallet.
EasyPay также присоединилась к Open QR от Idram, что означает, что пользователи easywallet могут сканировать QR-код Idram, установленный в более чем 22 500 торговых точках, и совершать простые платежи.
Последнee, но не менее важное: В 2024 году на страницу оплаты easywallet была добавлена функция easydonation. Нажав кнопку, ты можешь ввести желаемую сумму денег и пожертвовать ее в Фонд здоровья детей Армении.
Среди наиболее важных: образование
Просто заметить, что сотрудничества в этом году не ограничились только деятельностью в финансовой сфере, поскольку образование занимает центральное место в программах корпоративной социальной ответственности EasyPay:
- мы начали год со спонсорства национального тура Международной олимпиады по экономике,
- за которым последовало главное спонсорство книжного фестиваля KardaLove,
- запустили программу стажировки INTERNSHIP@EasyPay: из более чем 500 кандидатов мы выбрали 10 человек, которые прошли двухмесячную стажировку в различных подразделениях, и 6 из них были приняты на работу в нашу компанию,
- утвердили стратегическое партнерство с Business Development Group,
- также с Armenian Code Academy мы запустили бесплатный курс «Финансовая грамотность»,
- стали платежным партнером NeurOn Talks — первой в Армении конференции о мозге и нейрогибкости,
- стали партнером форума профессиональной ориентации Talent Connect,
- а также партнером конференции Silicon Mountains 2024 Shirak и технологического саммита Silicon Mountains 2024 в области финтех,
- поехали в Каир и открыли двери нашего павильона на мероприятии Seamless North Africa, которое стало отличной возможностью для обмена опытом с международными финтех-компаниями,
- а в конце года мы поддержали открытие TUMO Box в Джермуке.
Параллельно с плотным графиком поддержки образовательных программ, нельзя было не подумать и о досуге.
Досуг и искусство
Год был полон досугом и искусством. При поддержке и участии EasyPay и инициативе Rambalkoshe состоялась выставка musæum в формате временного музея. Мы также были рады стать партнером единственного коктейльного фестиваля региона —Yerevan Cocktail Week 2024, а также оператором по продаже самых выгодных билетов.
В 2024 году мы стали спонсором Парка Дружбы в Гюмри, став его финтех-партнером. EasyPay присоединилась к ряду инициатив, включая благотворительный забег Парка Дружбы и трансляцию Euro 2024 на большом экране. Кстати, для зимних развлечений в парке теперь действуют скидки при оплате через easywallet.
Подчеркивая важность спорта, в этом году EasyPay также стала главным спонсором Федерации гандбола Армении. Акцентируя внимание на важности развития туризма и региональной экономики, EasyPay совместно с TimeTo организовала DILIAN WINE FEST 2024 для любителей вина. В результате проведенного розыгрыша три участника получили билеты на путешествие в Черногорию.
Отправляемся получать наши награды!
Международные награды
Мы радуемся очередной победе и хотим скромно перечислить наши достижения.
В 2024 году EasyPay была награждена The Global Economics в двух номинациях: «Самая быстрорастущая финтех-компания в Армении 2024» и «Самая социально ответственная финтех-компания в Армении 2024».
За онлайн-кошелек easywallet компания также победила в номинации «Самый быстрорастущий цифровой кошелек в Армении 2024» по версии Global Business Outlook Awards. А недавно EasyPay получила награду «Самый инновационный платежный терминал самообслуживания в Азии 2024» от журнала Corporate Vision в рамках Global Business Awards.
Такие достижения!
Вот так мы и выросли!
В 2024 году наша компания отметила десятилетие — компания, создающая связь между нами и нашими клиентами, партнерами и сотрудниками. Связь, благодаря которой так много проектов стали реальностью.
Вот каким разным и особенным был наш 2024 год. Благодарим, что провели его с тобой, и рады начать 2025 вместе!